Aktuality z oboru
Budoucnost českého a evropského sklářského a keramického průmyslu

Budoucnost českého a evropského sklářského a keramického průmyslu

Publikováno: 08. 03. 2018


Rozvoj sklářského a keramického průmyslu je postaven nejen na tradici, ale i na inovacích. Odvětví se rozvijí a inovuje v oblasti produktů, technologií, zvolených materiálů i designu. Mezi základní výzvy pro výrobce v odvětví patří v současné době zajištění dostatku kvalifikovaných pracovníků, pro které se stane odborně i řemeslně zajímavá výroba srdcovou záležitostí. Na mezinárodní panelové diskuzi k aktuálním výzvám pro sklářský a keramický průmysl v České republice a Evropské unii, která se konala v Praze dne 15. 2. 2018 v rámci evropského projektu „Vzdělávání a spolupráce mezi sociálními partnery a přenos znalostí a zkušeností ze zahraničí“, se zástupci evropských odborových i zaměstnavatelských organizací shodli, že se odvětví v Evropě daří a přes všechny překážky budou i nadále výrobky ze skla, porcelánu a keramiky díky svým specifickým vlastnostem a rozsahu jejich využití nezastupitelnými produkty na trhu Evropské unie i ve světě. Akci společně organizoval Odborový svaz skla, keramiky a porcelánu s Asociací sklářského a keramického průmyslu ČR.

Více...

Z Horní Břízy do Portugalska! Keramika nezná hranic

Z Horní Břízy do Portugalska! Keramika nezná hranic

Publikováno: 07. 12. 2017


Osm žákyň keramických oborů ze SOU Plzeň, středisko Horní Bříza, se nedávno vrátilo ze stáže v severním Portugalsku. Tamní region Minho je stejně jako Horní Bříza u nás tradičním centrem výroby keramiky. Portugalci si „české ručičky“ pochvalují.

Více...

Účast Crystalexu na veletrhu HOST 2017

Účast Crystalexu na veletrhu HOST 2017

Publikováno: 01. 12. 2017


Ve dnech od 20. – 24. října 2017 se v italském Milaně konal mezinárodní veletrh HOST 2017, kterého se zúčastnili přední světoví výrobci a distributoři z oblasti HoReCa (hotely-restaurace-catering).

Více...

DESIGNBLOK 2017 skončil a ocenil nejlepší tvůrce

DESIGNBLOK 2017 skončil a ocenil nejlepší tvůrce

Publikováno: 28. 11. 2017


Vichřice sice předčasně ukončila 19. ročník Designbloku, mezinárodního festivalu designu a módy. I přesto ale došlo na ocenění nejlepších tvůrců a předávání cen, provizorně v pražském Divadle Na Zábradlí. Ceny byly rozdány v jedenácti kategoriích, absolutním vítězem se stala obnovená značka Rückl. 

Více...

Slavnostní zakončení TRIENÁLE

Slavnostní zakončení TRIENÁLE

Publikováno: 23. 10. 2017


Vystoupení unikátní skleněné harfy, Mirror Man či beseda s nejuznávanějším současným designérem Maximem Velčovským – to vše je připraveno v sobotu 28. října v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie. Ve velkém stylu se tak ukončí rozsahem jedinečný výstavní projekt, na němž se od června do října prezentovalo 12 zemí, 20 škol, 25 výtvarníků a 89 značek. 

Více...

Skláři vidí příležitosti v inovacích a volají po euru

Skláři vidí příležitosti v inovacích a volají po euru

Publikováno: 13. 10. 2017


Další rozvoj sklářského odvětví u nás musí být postaven vedle tradice také na produktových, technologických, materiálových a designových inovacích. Základním předpokladem je dostatek kvalifikovaných, odborně i řemeslně zdatných a kreativních pracovníků, pro něž je práce ve sklářství současně věcí srdce a přesvědčení. Na diskusním setkání o současnosti českého skla a bižuterie „SKLÁŘSKÉ SVÍTÁNÍ 2017“ konaném v Jablonci nad Nisou se na tom shodli zástupci předních sklářských firem působících v České republice. Akci společně organizovaly Svaz průmyslu a dopravy ČR, jeho členská Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. 

Více...

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo