Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou


Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je zřizováno Ministerstvem kultury České republiky a je specializovaným muzeem s celostátní působností v oborech sklářství a bižuterie. Návštěvníkům nabízí výběr jedné z největších sbírek skla na území naší republiky a evropsky ojedinělé kolekce bižuterie. Na žádném místě na světě než právě v jabloneckém muzeu nenajdete zastoupení bižuterie v plné šíři technologií a sortimentu.

Hlavní budova muzea byla vystavěna na počátku 20. století v secesním stylu a najdete ji v samotném centru města Jablonce nad Nisou. Nabízí to nejlepší z rozsáhlých sbírkových fondů muzea. Ve stálé expozici "Nekonečný příběh bižuterie" můžete vedle zmíněné bižuterie současně obdivovat knoflíky, mince, medaile, autorský šperk či historické šperky, spínadla a oděvní doplňky z unikátní sbírky Waldes. Expozice "Čarovná zahrada - České sklo sedmi století" zaznamenává příběh cesty skla od anonymní číše po autorský solitér a představuje nejen luxusní sklo, ale i předměty denní potřeby. K vidění je návštěvnicky atraktivní výběr skleněných cen a trofejí ze známých soutěží a anket, například cena pro vítěze taneční soutěže STAR DANCE nebo Zlatý slavík Lucie Bílé. V poslední době byla expozice skla rozšířena o prostorový křišťálový objekt Expo2, nejnovější dílo ikony českého uměleckého sklářství Reného Roubíčka.

Dále zde můžete navštívit tematické výstavy, odbornou knihovnu, muzejní programy, tvůrčí dílny. V budově nechybí ani veřejný internet, prodejna a možnost drobného občerstvení.


Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - foto 1Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - foto 2Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - foto 3

Člen Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR

 • OtevřenoÚT - NE 9:00 - 17:00 hod.
  V červenci a srpnu - otevřeno včetně pondělí.
 • AdresaU Muzea 398/4
  466 01 Jablonec nad Nisou
  Česká republika
 • Telefon+420 483 369 011
 • EmailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Webwww.msb-jablonec.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo