Aktuality z oboru
MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FOTBALE 2018: sklo od AGC na více než 30 místech

MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FOTBALE 2018: sklo od AGC na více než 30 místech

Publikováno: 20. 07. 2018


Mistrovství světa 2018 proběhlo ve dnech 14. června až 15. července 2018 v Rusku. Jak pro Rusko, tak pro společnost AGC Glass Europe znamenala účast na světovém šampionátu velký úspěch: 8 let rozsáhlých příprav; 12 stadiónů, na 11 z nichž je použito sklo AGC, a různá další zařízení, kde se sklo od AGC objevuje.

Každá velká sportovní akce vyžaduje účast tisícovek lidí, stovky velkých staveb a zapojení výrobních firem. Součástí příprav na světový šampionát v Rusku byla dodávka skel AGC na více než 30 staveb nebo přestaveb speciálně pro účely akce. 

Společnost AGC dodala sklo pro stavbu 11 stadiónů, které hostí mistrovství světa. Všechny tyto stadióny byly zmodernizovány tak, aby splňovaly všechny nezbytné normy a předpisy pro tuto sportovní akci stanovené FIFA. Stadióny si současně zachovaly svůj jedinečný místní charakter a atmosféru a napomohlo tomu i vybrané sklo od AGC. 

Více...

Mezinárodní keramické symposium Bechyně

Mezinárodní keramické symposium Bechyně

Publikováno: 09. 07. 2018


28. ročník Mezinárodního keramického symposia Bechyně (International Symposium of Ceramics Bechyně) bude zahájen v úterý 10. července 2018 v 16.00 hodin v prostorách Zámecké galerie, bývalého Muzea Vladimíra Preclíka, Zámek 1, Bechyně. Zakončí jej vernisáž pracovní výstavy děl participujících umělců, která proběhne 3. srpna 2018 v 16.00 hodin v Alšově jihočeské galerii - Mezinárodním muzeu keramiky.

Nové vedení si jako jeden z hlavních cílů vytklo důstojně navázat na dlouholetou tradici jednoho z nejstarších keramických symposií, které bylo založeno v roce 1966, vrátit jej do povědomí a vytvořit pro něj nový kontext související s aktuálním uměleckým děním.

Více...

V Duchcově si připomínají 165. výročí porcelánky

V Duchcově si připomínají 165. výročí porcelánky

Publikováno: 02. 07. 2018


Manufaktura na výrobu figurálního porcelánu Royal Dux v Duchcově si letos připomíná významné výročí – 165 let od svého vzniku. První zmínka o zdejší výrobě se objevuje v roce 1853. V Duchcově v Osecké ulici č.p. 44 bydlel jistý Lorenz Kohler, který právě v daném roce pronajal svůj dům Antonovi Gierschickovi, jenž tu okamžitě začal vyrábět dlaždice…

Více...

ANO PRO SKLO - NE PLASTU

ANO PRO SKLO - NE PLASTU

Publikováno: 28. 06. 2018


V předvečer Světového dne oceánů, který připadá na 8. června, vyzývali „Friends of Glass“ všechny, aby pozvedli sklenice a připili si na zdraví našich moří zahájením kampaně “Nekonečný oceán“.

Více...

Budoucnost českého a evropského sklářského a keramického průmyslu

Budoucnost českého a evropského sklářského a keramického průmyslu

Publikováno: 08. 03. 2018


Rozvoj sklářského a keramického průmyslu je postaven nejen na tradici, ale i na inovacích. Odvětví se rozvijí a inovuje v oblasti produktů, technologií, zvolených materiálů i designu. Mezi základní výzvy pro výrobce v odvětví patří v současné době zajištění dostatku kvalifikovaných pracovníků, pro které se stane odborně i řemeslně zajímavá výroba srdcovou záležitostí. .

Více...

Z Horní Břízy do Portugalska! Keramika nezná hranic

Z Horní Břízy do Portugalska! Keramika nezná hranic

Publikováno: 07. 12. 2017


Osm žákyň keramických oborů ze SOU Plzeň, středisko Horní Bříza, se nedávno vrátilo ze stáže v severním Portugalsku. Tamní region Minho je stejně jako Horní Bříza u nás tradičním centrem výroby keramiky. Portugalci si „české ručičky“ pochvalují.

Více...

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo