Knauf Insulation oslavil 10 let od zahájení výroby v Krupce
Knauf Insulation oslavil 10 let od zahájení výroby v Krupce Publikováno: 15. 06. 2016

Květen byl pro divizi Knauf Insulation ČR měsícem oslav. Dne 9. května v 16:43 uplynulo přesně deset let od doby, kdy se naplno rozběhla výroba v závodu Krupka. Historicky prvním produktem byla izolace Classic 044 tl. 100 mm. Ve sklářské vaně se tavilo nepřetržitě a dosud také žádná sklářská vana ve skupině nedosáhla z m² tavící plochy výkon na hranici 10 600 tun. Za dobu existence bylo vyrobeno 628 180 tun izolace v průměrné objemové hmotnosti 14 kg/m³. To je více jak 44 870 000 m³ izolace. Tento objem by velmi kvalitně zateplil zhruba půl milionu rodinných domů. Bylo tedy co slavit.

Desáté výročí bylo se zaměstnanci oslaveno přímo v den narozenin v prostorách Krupského závodu a následně 14. května za účasti zaměstnanců, jejich partnerů, obchodních partnerů a sousedů z Krupské průmyslové zóny. Lidskost a partnerství patří k hodnotám firmy. Vedení závodu si je vědomo vztahu k místní komunitě, společenské zodpovědnosti a dlouhodobé potřebě podpory rozvoje města Krupky a jeho obyvatel, která vede ke zkvalitnění komunitního života. V sobotní den oslav se proto neopomnělo ani na obyvatele Krupky a jejich děti. Odpolední program v parku Herty Lindnerové, na jehož revitalizaci se společnost Knauf Insulation ČR podílela, patřil hlavně dětem. Ty se mohly těšit z trampolín, nafukovacího hradu, malování na obličej nebo divadelního představení. V podvečer se za budovou Biskupského gymnázia Bohosudov rozezněla hudba skupiny Čechomor.

Po koncertu byla v prostorách Krupského Kolosea zahájena privátní party pro zvané hosty. Zde promluvil generální ředitel regionu Dominique Bossan a ředitel závodu Ing. Jan Brázda a zároveň slavnostně předali šek v hodnotě 500.000 Kč na projekt Otevřená Krupka – Revitalizace centra města Krupky. Šek převzal starosta města Krupky pan Ing. Zdeněk Matouš. Během večera byly promítnuty vítězné animované snímky na téma ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje. Ceny převzali školáci z Masarykovy základní školy v Krupce za snímky „Život pod psa” a “Hlavně levně”.  V duchu globálního oteplování se nesl následující program módní přehlídky. Tu zahájily modely s kožešinami, závěr již patřil kolekci plavek.  Kalorie z narozeninového dortu, který byl upečen do podoby výrobního závodu, přítomní hosté vytančili na parketě za doprovodu hudební skupiny Brouci Band 30´.

Uplynulých deset let je oslaveno a další etapu deseti dobrých let společnost Knauf Insulation zahájila 10. května plánovaným odstavením výrobní linky za účelem generální opravy v celkové hodnotě 300 mil. Kč. Nová sklářská pec byla slavnostně zažehnuta po šestitýdenní odstávce a výrobní závod v Krupce se 21. června navrátil do plného provozu.

Zdroj: Tisková zpráva

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo